SATINALMA MI? KİRALAMA MI?

OPERASYONEL KİRALAMANIN FİRMALARA VERDİĞİ AVANTAJLAR;


Şirketlerin araç alımındaki amaç güzel bir araca sahip olmak değildir. Asıl amaçları ticaretlerin devamlılığı için mobil olmak, satıs ve pazarlama faliyetlerine devam etmek için araç alırlar.

Operasyonel kiralamalar, kiralanan araç ile firmanıza ilave hizmet olanakları sunar. Tabi ki hep bahsedilen vergi avantajları da vardır. Kısaca operasyonel kiralamanın avantajlarına yazarsak;

*Yeni Vergi Yasası ile 07.12.2019 tarihli Resmi Gazete ile yayınlanan KİRALAMADA YENİ VERGİ AVANTANTAJLARINI buradan detaylı öğrenebilirsiniz.
*Araca sahip olmanız için işletmeniz için ayırdığınız Nakit Akısını veya Kredi Limitinizi kendi işiniz için kullanabilir ve işletmenizdeki finansal gücünüzü kaybetmemiş olursunuz.
*Aracın kullanılması ile ilgili takip, sigorta, bakım, vergiler, vs. gibi öngörülemeyen ancak  önemli bir maliyet bedeli olan giderleri firmanız takip ve ödemek zorunda kalmaz. Bununla ilgili zaman kaybetmenizi ve işinize odaklanmanızı sağlar. Böylelikle ilginizi ve dikkatinizi tamamen işletmenize verme şansınız olacaktır.
*Mekanik arıza yapan veya kaza yapan araçlarda, aracın tamirde geçecek süre kaybını engellemiş olacaksınız. Artık başka araç nasıl temin edebilirim derdini düşmeyeceksiniz. Araçsız gecen gün kaybını engellemiş olursunuz.