GENEL BİLGİLER VE KİRALAMA KOŞULLARI

FİYATA DAHİL OLANLAR:
Ek Sürücü, Sınırsız Kilometre, Yol Haritası, 7/24 Yol Yardımı, Zorunlu Trafik Sigortası, Muafiyetli Rent a Car Kasko, Bireysel Kaza Sigortası (Yasal Limit İcinde) fiyata dahildir.

MOTORSİKLET ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:
 Ek Sürücü, Sınırsız Kilometre, Yol Haritası, 7/24 Yol Yardımı, Zorunlu Trafik Sigortasıdır. Diğer kaskolar motorsiklet için geçerli değildir.  

EK ÜCRET:
Lastik-Cam-Far Sigortası, Tek yön bırakma, GPS-Navigasyon, Arac Cocuk Koltugu, HGS/Otoban Gecis Ücreti fiyata dahil değildir.  

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞ SINIRLAMALARI:
Kiracının M, A1(Motorsiklet) grubu araçlar için 20, A ve B grubu araçlar için 21 yaşını doldurmuş olması ve en az 2 yıllık yerli veya uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.   KİRALAMA SÜRESİ: Minumum kiralama süresi 1 gündür. 1 günlük kiralama 24 saat, bir aylık kiralama 30 gün üzerinden hesaplanır.  

TESLİM GECİKMELERİ:
Araç kiralama süresi en az 24 saattir. Gecikmelerde ilk 1 saat için kira bedelinin 1/3'ü,2. saat için kira bedelinin 2/3'ü,ve 3 saati aşan gecikmelerde tam gün ücreti alınır.  

TEK YÖNLÜ KİRALAMALAR:
Aracın alınan sehrin dışında farklı bir şehirde bırakılması durumunda, Tek-Yön ücreti uygulanır.  

TRAFİK CEZALARI VE BENZİN:
Kiracı, kiralama süresince her türlü benzin tüketiminden ve trafik cezaları ve köprü, otoban geçiş cezalarından sorumludur. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir. Daha sonra gelebilecek cezalar, bilginiz dahilinde kredi kartınızdan alınabilmesi için sözleşmede kredi kart bilgileriniz alınır ve buradan mail order yolu ile tahsil edilir. Araçlar full depo benzin ile verilmeyebilir. Kiracı aracı teslim ederken benzin seviyesi aracı aldığı zamanki ile aynı olmalıdır. Kullanılmamış benzin bedeli iade edilmez. Eksik benzin ile araç teslimlerinde servis ücreti ile benzin farkı alınır.  

ÖDEME ve REZERVASYON İPTALİ:
Kira bedelinin %10'u rezervasyon sırasında, kalan kısmı araç teslimi sırasında nakit olarak alınır. Teslim zamanından erken bırakmalarda, iptallerde, kiralama günü başlamış durumlarda kira bedeli veya alınan ön ödeme geri ödenmez. Kiralama süresinden 2 gün ve daha önceki zamanlarda yapılan rezervasyon iptallerinde tüm ücretin %50'si geri ödenir diğer %50 dilimi geri ödenmez. Son 48 saat içersinde olan rezervasyon iptallerde ücretin geri ödemesi yapılmaz. Kiralama süresinden 48 saat önce, kiralama gününü o hafta içi başka güne erteleme isteği araç durumuna göre kabul edilir.  

SİGORTA:
Sigoratanın geçersiz olduğu durumlarda Kiralaya(sürücü) yapmış olduğu hasarın ve gelebilecek cezaların tümü ile sorumludur.  
Sigoratnın Geçersiz Olduğu Durumlar;

1-)
Kiralayan(sürücü) bir başkasına kullanması için aracı vermis ve kontratta belirtilmemiş ise
2-) Kiralayan sürücü belgesiz araç kullanıyorsa veya yetersiz sürücü belgesi ile araç kullanıyorsa veya 2 yıldan daha süreli sürücü belgesi var ise
3-)
Sürücüde alkol veya uyuşturucu var ise
4-) KAZA TESPİT TUTANAĞI evraklarını eksiksiz doldurmamış ve  ALKOL RAPORU alınmamış ise SİGORTA GEÇERSİZ OLUR.    

Kaza Anında Yapılması Gerekenler;
1-)
Aracı hareket ettirmeksizin en yakın güvenlik birimine( Polis 155; Jandarma 156)  ve Alp Onuralp-Ephesus Rent a Car Araç kiralamasına haber vererek KAZA TESPİT TUTANAĞI ve ALKOL RAPORU evraklarını alması gerekir,
2-) Araç yerinden kaldırılmadan önce kaza yerini ve şeklini gösteren farklı açılardan fotografları çekilmelidir.
3-)
Kaza Tespit Tutanaklarının kazaya karışan veya karışanlar ile eksiksiz doldurulmalıdır. Araç kaza krokisi çizilmelidir. Kazaya karışanların ehliyet ve trafik sigorta bilgilerinin fotokopisi alınmalıdır.   Kiracı(sürücü),her türlü kaza ve hasar durumunda, aracı hareket ettirmeksizin en yakın güvenlik birimine( Polis 155; Jandarma 156)  ve Alp Onuralp-Ephesus Rent a Car Araç kiralamasına haber vererek KAZA TESPİT TUTANAĞI ve ALKOL RAPORU evraklarını alması gerekir, aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve tüm masraflardan kiracı sorumlu tutulur. Kiracının %100 kusurlu olması durumunda, kiracı maximum 1900 lira muafiyet bedeli uygulanır. Kiracı 1900 liraya kadar olan tüm hasarlardan sorumludur. Ayrıca aracın tamirinden dolayı çalışamayacağı günlerin ücretinin tamamını ödeme ile yükümlü değildir.   Anten, araç anahtarının kaybolması/kırılması, anahtar girisinin zarar görmesi, silecekler, aynalar, jant kapağı, araç içi döşeme yanıkları, sigara yanıkları, araç içinin veya dışının normalden fazla kirlenmesi, lastik parçalanması( delinmesi hariç), yanlıs yakıt koyulması, bebek koltuğun veya navigasyonun zarar görmesi sigorta kapsamı dışındadır. Tüm bu hasarlar kiracıdan tahsil edilir. Aracın, kiralayanın dışındaki kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücülere ait Kimlik ve Sürücü Belgesi bilgilerinin, Kira Sözleşmesinde belirtilmesi ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.  Aracın çalınması durumunda, araç anahtarının ‘’Ephesus Rent a Car Ofis’ine ulastırılması gerekir, aksi halde sigorta gecersiz sayılır.  Sürücünün %100 kusurlu olmasında dolayı olusan bir kazada, ARACIN PERT OLMASI DURUMUNDA yine 1900 lira muafiyet uygulanır ayrıca aracın pert olmasından dolayı exper tarafından pert kararı çıkana kadar geçen sürede aracın çalışamıyacağı günlerin ücretinin tamamını ödeme ile yükümlüdür.  

 

DİKKAT:

1-) Sürat limiti şehir içinde 50 km./saat, şehir dışında 90 km./saat, otoyollarda ise 120 km./saattir. Yollarda çok sık radar ile sürat kontrolleri yapılmaktadır, özellikle şehir dışı yollarda sürat limitlerine dikkat ediniz.
2-) Aracınızı mümkün olduğunca otopark' a park ediniz ve anahtarı üzerinde bırakmayınız, anahtarın sizin tarafınızdan verilmesi durumunda araç çalınırsa yine sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.
3-) Araç park fişlerini ve benzin fişlerinizi arabada bırakınız. Herhangi bir mekanik problemde, yanlış koyulan benzinden olması durumundan kanıtlanmasını sağlar.
4-)
Aracınızın periyodik bakımları ve kontrolleri zamanında yapılmış olup size problemsiz bir yolculuk sağlayacaktır. Yine de oluşabilecek arıza durumlarında ilk önce 24 saat acil telefonlardan bize ulaşınız. Hemen bulunduğunuz yere Yol Yardım elemanlarımız ulaşacaktır ve en kısa sürede sorunu çözmeye çalışacaklardır. Çözülmediği takdirde hemen yerine başka bir araç gönderilecektir  

24 SAAT ACİL YARDIM TELEFON: +90 545 256 75 00 & +90 532 297 80 79