Kuşadasında Araç Kiralama - Sıkça Sorulan Sorular

1-) Ephesus Rent a Car firmasından Aracı kiralarken gereken evraklar nelerdir?
Aracı kiralayacak kişiye ait en az 2 yıllık ehliyet, kimlik kartı ve kendisine ait yeterli limitte kredi kartı gerekmektedir.

2-) Ephesus Rent a Car Sözleşmesinde yazılmak üzere neden kredi kartı vermem gerekiyor?
Kiralama süreniz bittikten sonra sizin kullandığınız tarihlere ait muhtemel gelebilecek herhangi bir trafik cezası veya ödenmeden geçilen köprü,otoyol gibi geçiş ücretlerini, kredi kartınızdan mail order yolu ile çekilebilmesi için verilir. Ceza gelmesi durumunda, gelen tutanaklar müşteriye yollanır ve müşterinin onayı alındıktan sonra kredi kartından işlem yapılır.

3. İzmir ve Bodrum (Milas) Havalimanından araç kiralamam mümkün müdür?
Evet. Önceden yaptınız rezervasyon doğrultusunda istenilen saatte havalimanlarına araç teslimlerimiz mümkündür.

4. Havalimanından bizi nasıl karşılıyorsunuz?
Ephesus Rent a Car ait bir personelimiz sizi, çıkış kapısı önünde isminizin olduğu pankart ile karşılayacaktır.

5. Pazar günleri ve resmi tatillerde çalışıyor musunuz?
Evet. Haftanın 7 günü 8:00 – 20:00 arası çalısıyoruz. Rezervasyon önceden yapıldığı taktirde Havalimanından gece teslimlerimiz mümkündür.

6. İnternetten rezervasyon yaptıktan sonra aracı teslim alıtken extra ücret ödeyecek miyim?
Araç tesliminde herhangi bir extra ödeme yoktur.

7. Herhangi bir trafik kazası durumunda ne yapmalıyım?
Kiralanan aracın kaza yapması durumunda öncelikle EPHESUS RENT A CAR ofisini aramanız ve Trafik Polis Bürosu ile irtibata geçmenizdir. Ayrıca gerekli olan Kaza Raporlarının Tutulması ve Olay Yeri Fotoğrafların çekilmesi çok önemlidir. Kiralayan kişi kaza durumunda kusurlu çıkması durumunda kiraladıkları araç modeline göre muafiyet bedeli uygulanır. (Sözleşmenizde o tutar yazılıdır) Kısaca kiralayan kişi Kaza Durumunda hatalı olması veya Tutanaksız aracı, kazalı geri getirmesi durumunda sözleşmede yazılmış olan tutar kadar sorumluluğu vardır.

8. Araç mekanik arıza yaptığında ne yapmam gerekiyor?
Araç arıza durumunda (mekanik), araç kısa sürede onarılma şansı olamaması durumunda , yeni araç değişikliği yapılmaktadır. Mekanik arızalarda müşterilerimiz sorumluluk altında değildir. Önemli olan mekanik arıza durumunda anında ofis ile irtibata geçip, araç sorununu belirtmenizdir. En kısa zamanda araç sorunu giderilmektedir. Araç sorunu uzun sürmesi durumunda başka bir araç ile değişiklik yapılmaktadır.

9. Kiralanan araçlarda benzin ful depo ile mi veriliyor?
Araclar full depo benzin ile verilmeyebilinir, kiracı aracı teslim ederken benzin seviyesi; aracı aldığı zamanki seviye ile aynı olmalıdır. Fazla benzin bedeli iade edilmez.